Területi Horgászegyesület - Mezőcsát

Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem, elmegyek pecázni.

TERÜLETI HORGÁSZ EGYESÜLET

ALAPSZABÁLYA

2015

*MEZŐCSÁT*

 

I.

Általános rendelkezések

 

1.1.)      Az Egyesület neve:     TERÜLETI HORGÁSZ EGYESÜLET            
(továbbiakban, jelen Alapszabály alkalmazásában: Egyesület)

1.2.)     Székhelye:                  3450 Mezőcsát, külterület 019/3 hrsz.

1.3.)     Alapítás időpontja:      1972. december 12.

1.4.)      Az Egyesület hivatalos bélyegzője:

a.)           kör alakban ”Területi Horgász Egyesület * Mezőcsát *„ felirat, középen egy stilizált hal rajzával

b.)          téglalap alakú „Területi Horgász Egyesület Mezőcsát külterület 019/3 hrsz.” és adószám 19918936-1-05 feliratokkal

1.5.)      Az Egyesület tagja a Horgász Egyesületek Észak-Magyarországi Szövetségének és a Horgász Egyesületek Közösségének.

 

II.

Az Egyesület célja és feladatai

2.1.)         Az Egyesület célja

a)               A vízterületek feletti halgazdálkodási jog megszerzése, a horgászati lehetőségek megőrzése és bővítése, a horgászérdekek minél jobb érvényesítése érdekében,

b)              A horgász tagság horgászérdekeinek képviselete és jogaik érvényesítése,

c)               a szabadidő kulturált eltöltésére lehetőség biztosítása és szervezése,

d)              a gyermek, ifjúsági, és felnőtt horgászat fejlesztése oly módon, hogy gyakorlása során a természet- és környezetvédelmi érdekek ne sérüljenek,

e)               a horgásztagoknak a vonatkozó jogszabályok és a horgászerkölcs normáinak betartására és tiszteletben tartására, valamint a természet szeretetére és védelmére való nevelése

f)               a halállomány védelmének biztosítása, az orvhalászat és orvhorgászat leküzdésében a hatóságok támogatása

g)               ifjúság nevelése a természet szeretetére, a horgász utánpótlás biztosítása

h)              a horgászsport fejlesztése és népszerűsítése,

i)                kezelésében lévő vízterületeken a halgazdálkodási feladatok elvégzése.

2.2.)         Ezen cél érdekében:

a)              biztosítja tagjainak a horgászattal összefüggő szakismeretek gyarapítását,

b)             biztosítja, hogy a tagok a horgászatra vonatkozó helyi és országos jogszabályokat, előírásokat   megismerjék, betartsák

c)              halfogó versenyeket rendez,

d)             Horgásztanyát tart fent és anyagi lehetőségétől függően azt fejleszti, vagy újakat létesít

e)              A horgászat érdekeinek megfelelő érdekegyeztetést végez a kezelésében lévő vizek tulajdonosaival, az illetékes állami-, önkormányzati-, illetve társadalmi szervezetekkel és társaságokkal, együttműködik a hatóságokkal, társszervekkel a vizek tisztasága és a természet megóvása érdekében.

f)              a tagsági viszony alapján horgászvizsgával, állami horgászjeggyel, egyesületi tagsági igazolással, horgászrendben előírtak szerint biztosítja a horgászatot;

g)              A kezelésében lévő vízterületeket és vízpartokat rendben tartja, azokat anyagi lehetősége mértékében fejleszti.

h)             Pályázatokat nyújt be az egyes vízterületek feletti halgazdálkodási jog megszerzése érdekében.

 

 

 

 

Az Egyesület vízterületei

2.3.)         Az Egyesület saját tulajdonában nincs vízterület.

2.4.)         Az Egyesület tevékenységét a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény alapján meghirdetésre került – állami tulajdonú – vízterületre pályázat útján, vagy a halgazdálkodási megállapodás/szerződéssel szerzett vízterületeken gyakorolja.

2.5.)         Az Egyesület a Mezőcsáti I. számú kavicsbánya-tó (víztér kódja: 001410) területén gyakorolja halgazdálkodási jogát, melynek lejárta után is szeretne tovább folytatni és a halgazdálkodási szerződését meghosszabbítani.

2.6.)         Az anyagi helyzete és lehetősége mértékében a 2.5.) bekezdésben maghatározottakon kívül bármilyen meghirdetett vízterület halgazdálkodási jogának elnyerésére benyújthat pályázatot, ha az nem ellentétes az egyesületi tagság és az Egyesületre vonatkozó egyéb rendelkezések és határozatok érdekeivel.

2.7.)         Az Egyesület vízterületek feletti tulajdonjogot szerezhet.

 

III.

Az Egyesület jogképessége, képviselete

3.1.)         Az Egyesület jogi személy.

3.2.)         Az Egyesületet bíróság, hatóság előtt vagy harmadik személyekkel szemben az Egyesület elnöke, horgászmestere és gazdasági vezető a képviselheti önállóan.

Más személy csak az Egyesület Vezetőségének, elnökének külön meghatalmazása alapján és csak a meghatalmazás keretei között képviselheti az Egyesületet és vállalhat kötelezettséget.

Az Egyesület elnöke, vagy az aki az Egyesület nevében eljár, saját személyében is felelős azért, hogy az Egyesület csak az alapszabályban meghatározott módon és csak az anyagi erejéhez mérten vállaljon kötelezettséget.

3.3.)         Az Egyesület, mint jogi személy jegyzése az Egyesület iratain úgy történik, hogy a képviselő az iratokat önállóan, egy személyben az Egyesület teljes, vagy rövidített elnevezése alatt – hiteles aláírási nyilatkozatának megfelelően – saját névaláírással látja el.

3.4.)         Az Egyesület bankszámla feletti rendelkezési jog kizárólag az Egyesület elnökét, gazdasági vezetőjét és horgászmesterét illeti meg.

 

IV.

Az Egyesület tagjai

4.1.)         Az Egyesület tagja lehet minden olyan nagy és kiskorú személy, aki az Alapszabályt megismerve, elfogadva, felvételét kéri az egyesületbe, továbbá aki nem áll horgászjegy váltásának tilalma, illetőleg az egyesületi tagságot kizáró horgászfegyelmi büntetés hatálya alatt, aki hajlandó az egyesület keretein belül összehangolt, aktív tevékenységet kifejteni a kitűzött célok érdekében.

Az Egyesület tagja az lehet, aki belépési nyilatkozat aláírásával felvételét kéri, az Egyesület Alapszabályát elfogadja, és a Vezetőség a tagfelvételét jóváhagyta.

Az Egyesületnek a 15. életévet betöltött, de a 18 életévet még el nem érő, továbbá a 18. életévet betöltött, de a 24 életévet el nem érő tanulói jogviszonnyal rendelkező személy ifjúsági tagja lehet.

Az általános iskolába járó tanulók csak a szülő (törvényes képviselő) beleegyezésével léphetnek be az egyesületbe gyermek tagként.

Az ifjúsági tagok teljes jogú tagnak minősülnek, a többi taggal azonos jogok illetve kötelezettségek illetik és terhelik.

Az Egyesületnek jogi személy is tagja lehet. A jogi személy tagsági viszonyát, illetve az egyesületi tevékenységben való részvételére vonatkozó részletes szabályokat az egyesület vezetősége és a jogi személy vezetője által kötött együttműködési megállapodás rögzíti.

4.2.)         Az Egyesület tagság akkor válik érvényessé, ha a horgász tagkönyvébe – a tagdíj és egyéb díjak megfizetése után – az érvényesítés aláírással és pecséttel igazoltan megtörtént.

4.3.)         Pártoló tag az a magánszemély, jogi személy, valamint jogi személyiséggel nem rendelkező gazdálkodó szervezet, aki illetve amely vállalja az Egyesület erkölcsi és anyagi támogatását és elfogadja az Egyesület Alapszabályát.

            A pártoló tag jogosult az egyesület útján állami horgászjegyet igényelni, az állami horgászjegy birtokában és az általa nyújtott támogatás teljesítése után az egyesület vízterületén a horgászrendben előírt feltételekkel horgászni, továbbá jogosult a közgyűlésen részt venni, ahol személyes tanácskozási, indítványtételi jog illeti meg.

A pártoló tag szavazati joggal nem rendelkezik. A pártoló tag köteles az egyesület alapszabályát, horgászatra vonatkozó szabályokat és előírások betartani.

A pártoló tag felvételére, tagsági jogviszonyának megszűnésére a rendes tagra vonatkozó eljárási szabályokat kell megfelelően alkalmazni azzal, hogy horgászhelyet nem válthat.

4.4.)         Az Egyesületbe történő ki- és belépés önkéntes.

4.5.)         Az Egyesület a szavazati joggal és szavazati joggal nem rendelkező tagjairól nyilvántartást vezet.

 

V.

Az Egyesület tagjainak jogai és kötelezettségei

5.1.)         Az Egyesület tagjának jogai – jogszabályba foglalt kivételekkel –

a)      szavazati joggal részt vehet a közgyűlésen, ott felszólalhat, javaslatokat tehet, véleményt nyilváníthat az Egyesületet érintő bármely kérdésben

b)      részt vehet az Egyesület szerveinek megválasztásában, mely tisztségekre egyben választható

c)      részt vehet az Egyesület munkájában

d)      részt vehet az Egyesület rendezvényein

e)      az Egyesület Vezetősége által meghatározott feltételek alapján használhatja az Egyesület felszereléseit, valamint kibérelheti az egyesületi horgásztanyát. Évente egy alkalommal ingyenesen.

f)        Az egyesület útján állami horgászjegyet vásárolni, abban az esetben, ha a tag részére ezt a hatályos jogszabály nem tiltja, illetve, ha az egyesület rendelkezik állami és területi jegy értékesítési joggal.

g)      az Egyesülettől horgászjegyet igényelhet, a horgászjegy birtokában területi engedélyt válthat.

h)     joga van horgászni az Országos Horgászrend szerint.

 

Az Egyesület Gyermek tagjának jogai:

a)      részt vehet a közgyűlésen, azonban szavazati joga nincs,

b)      részt vehet az Egyesület munkájában,

c)      részt vehet az Egyesület rendezvényein.

d)      Az egyesület útján állami horgászjegyet vásárolni, abban az esetben, ha a tag részére ezt a hatályos jogszabály nem tiltja, illetve, ha az egyesület rendelkezik állami és területi jegy értékesítési joggal.

e)      az Egyesülettől horgászjegyet igényelhet, a horgászjegy birtokában területi engedélyt válthat.

f)       joga van horgászni az Országos Horgászrend és a helyi horgászrend szerint.

 

 

5.2.)         Az Egyesület Rendes és Ifjúsági tagjának kötelességei:

a)      az alapszabály betartása

b)      az egyesületi vezetőszervek határozatainak végrehajtása

c)      belépéskor díj, azt követően rendszeres tagságdíj fizetése

d)      az egyesületi vagyon megóvása

e)      magatartásával nem veszélyeztetheti az Egyesület céljának megvalósítását és az Egyesület tevékenységét

f)       a horgászatra vonatkozó jogszabályokat és a helyi horgászrendet megtartani

g)      vízparton, horgászlétesítményekben, a tagok egymás közötti kapcsolatában olyan magatartást és viselkedést tanúsítani, amely nem sérti a horgászetika szabályait, és megfelel az elvárható társasági kapcsolat normáinak

h)      Az Egyesület tagjai kötelesek az elfogadott mértékű [1 napi 8 órás munkának megfelelő] társadalmi munkában részt venni, vagy azt a Vezetőség által meghatározott mértékben megváltani.

i)        Az ellenőrzésre jogosult személyek részére a horgászatra halfogásra jogosító okmányokat [Egyesületi tagságot igazolás, állami horgászjegy, fogási napló, és a horgászott vízterültre érvényes területi engedély] átadni, a fogást bemutatni, velük az ellenőrzés során együttműködni.

 

Az Egyesület Gyermek tagjának kötelezettségei:

a)      az alapszabály betartása

b)      az egyesületi vezetőszervek határozatainak végrehajtása

c)      az egyesületi vagyon megóvása

d)      magatartásával nem veszélyeztetheti az Egyesület céljának megvalósítását és az Egyesület tevékenységét

e)      a horgászatra vonatkozó jogszabályokat és a helyi horgászrendet megtartani

f)       vízparton, horgászlétesítményekben, a tagok egymás közötti kapcsolatában olyan magatartást és viselkedést tanúsítani, amely nem sérti a horgászetika szabályait, és megfelel az elvárható társasági kapcsolat normáinak

g)      Az ellenőrzésre jogosult személyek részére a horgászatra halfogásra jogosító okmányokat [Egyesületi tagságot igazolás, állami horgászjegy, fogási napló, és a horgászott vízterültre érvényes területi engedély] átadni, a fogást bemutatni, velük az ellenőrzés során együttműködni.

 

5.3.)         Az egyesületi tagság megszűnése:

a)      önkéntes kilépéssel

b)      a tagsági jogviszony egyesület általi felmondásával

c)      tagdíj elmaradásával

d)      tag halálával

e)      tag kizárásával

f)       az Egyesület jogutód nélküli megszűnéséve

5.4.)         A tag tagsági jogviszonyát az egyesület képviselőjéhez intézett írásbeli nyilatkozattal bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti.

5.5.)         A tagsági jogviszony felmondásáról az Egyesület Közgyűlése dönt. A tagsági jogviszonyt 30 napos határidővel írásban felmondhatja az Egyesület, ha a tag nem felel meg az Alapszabályban meghatározott tagokra vonatkozó feltételeknek.

5.6.)         A tagsági díj megfizetésének elmaradása – esetleges véletlen elmulasztása vagy szándékos fizetési mulasztás esetén – esetén a tagot az Egyesület Vezetősége 15 napos határidő tűzésével írásban felszólítja az elmaradt tagdíj megfizetésére, mely felszólítás tartalmazza a jogkövetkezményre történt figyelmeztetést, hogy a tagdíjfizetési kötelezettségnek a felszólítás ellenére történő elmulasztása az egyesület tagjai sorából történő törlés [tagsági jogviszony felmondás] jogkövetkezményét vonja maga után.

5.7.)         Amennyiben a tag a felszólításban megjelölt határidőre sem fizeti meg a tagdíj tartozását, úgy a Vezetőség határozatban intézkedik a tagsági jogviszony egyesület általi felmondásával.

5.8.)         A kötelezett a Vezetőség ezen határozata ellen annak közlésétől számított 15 napos határidőn belül a Közgyűléshez kifogással fordulhat.

5.9.)         Az Egyesületi tagsági jogviszony nem örökölhető.

5.10.)     Kizárás folytán az veszti el tagságát, akit az illetékes fegyelmi szerv jogerős határozattal kizár az egyesület tagjai sorából. Kizárható a tagok sorából az a tag, aki az egyesület jó hírnevét sérti, illetve az egyesületnek erkölcsi vagy anyagi kárt okozó magatartást tanúsít.

5.11.)     A fegyelmi eljárás lefolytatása a I. fokon a Vezetőség feladat- és hatáskörébe tartozik. A fegyelmi eljárás megindításáról a tagot egyidejűleg ajánlott levélben értesíteni kell. A kizárás tárgyában hozott döntést megelőzően a taggal közölni kell az eljárás megindításának okát, és biztosítani kell számára, hogy álláspontját szóban vagy írásban előadja. A Vezetőség a kizárás tárgyában hozott döntését ajánlott levélben közli az eljárás alá vont taggal. A Vezetőség döntése ellen annak közlésétől számított 15 napon belül az eljárás alá vont tag a Horgász Egyesületek Közösségéhez /HEK/ /3712 Sajóvámos, Petőfi u. 31.) fellebbezhet.

A fegyelmi eljárásra vonatkozó szabályokat, a fegyelmi büntetéseket és a jogorvoslati lehetőséget a fegyelmi szabályzat tartalmazza.

5.12.)     A tagsági jogviszony megszűnik az Egyesület jogutód nélküli megszűnésével. Az Egyesület jogutód nélküli megszűnésére a Ptk. jogi személy és egyesületre vonatkozó rendelkezései az irányadóak.

 

VI.

Az Egyesület szervezetei

6.1.)       Az Egyesület szervei:

a)             Közgyűlés

b)             Vezetőség

c)             Felügyelő Bizottság

d)             Szakbizottságok

A b-d) pontokban felsorolt szervek tagjai közé olyan személy választható, akivel szemben nem állnak fenn a jogszabályban a vezető tisztségviselőkre vonatkozóan meghatározott kizáró okok és összeférhetetlenségi körülmények.

A Közgyűlés

6.2.)         Az Egyesület döntéshozó szerve a Közgyűlés. A Közgyűlést a szavazati joggal rendelkező tagok összessége alkotja, amely az Egyesületet érintő valamennyi kérdésben dönthet.

6.3.)         Rendes Közgyűlést évente egyszer – minden év május 15-éig – kell tartani.

6.4.)         Rendkívüli közgyűlést kell összehívni: A közgyűlés kötelező összehívásának eseteiről egyebekben a Ptk. 3:81. § rendelkezik.

3:81. § [A közgyűlés összehívása]

(1) Az ügyvezető szerv köteles a közgyűlést összehívni a szükséges intézkedések megtétele céljából, ha

a) az egyesület vagyona az esedékes tartozásokat nem fedezi;

b) az egyesület előreláthatólag nem lesz képes a tartozásokat esedékességkor teljesíteni; vagy

c) az egyesület céljainak elérése veszélybe került.

(2) Az (1) bekezdés alapján összehívott közgyűlésen a tagok kötelesek az összehívásra okot adó körülmény megszüntetése érdekében intézkedést tenni vagy az egyesület megszüntetéséről dönteni.

a)      a Vezetőség határozata alapján

b)      ha a tagságnak az egyharmada az ok és cél megjelölésével azt kéri

c)      ha a Bíróság elrendeli

d)      egyéb az alapszabályban rögzített esetekben

6.5.)         A Közgyűlés összehívása a Vezetőség döntése alapján Elnök feladata. Az Elnök akadályoztatása, vagy mulasztása esetén, a Közgyűlést a Vezetőség másik tagja is összehívhatja írásban vagy e-mailben a közgyűlés esedékessége előtt 5 munkanappal.

6.6.)         A Közgyűlés üléseit az Elnök vezeti, akadályoztatása esetén a Közgyűlést a Vezetőség másik tagja is levezetheti. Az Elnök – indokolt esetben – a Közgyűlés levezetésével mást is megbízhat.

6.7.)         A Közgyűlés hatásköre:

a)      az alapszabály megállapítása, módosítása;

b)      az egyesület megszűnésének, egyesülésének és szétválásának elhatározása;

c)      a vezető tisztségviselő megválasztása, visszahívása és díjazásának megállapítása;

d)      az éves költségvetés elfogadása;

e)      az éves beszámoló - ezen belül az ügyvezető szervnek az egyesület vagyoni helyzetéről szóló jelentésének - elfogadása;

f)       a vezető tisztségviselő feletti munkáltatói jogok gyakorlása, ha a vezető tisztségviselő az egyesülettel munkaviszonyban áll;

g)      az olyan szerződés megkötésének jóváhagyása, amelyet az egyesület saját tagjával, vezető tisztségviselőjével, a felügyelőbizottság tagjával vagy ezek hozzátartozójával köt;

h)      a jelenlegi és korábbi egyesületi tagok, a vezető tisztségviselők és a felügyelőbizottsági tagok vagy más egyesületi szervek tagjai elleni kártérítési igények érvényesítéséről való döntés;

i)        a felügyelőbizottság tagjainak megválasztása, visszahívásuk és díjazásuk megállapítása;

j)        szakbizottságok létrehozása, feladatuk és működési körük meghatározása;

k)      a Vezetőség és az Egyesületi Bizottságok éves beszámolóinak megtárgyalása és elfogadása;

l)        Az Egyesület kezelésében lévő vízterületekre vonatkozó horgászrend megvitatása és elfogadása

m)    Az Egyesület tulajdonában lévő ingó- és ingatlan vagyonnal kapcsolatos tulajdonosi jogokat érintő döntések meghozatala;

n)      Az Egyesület Fegyelmi Szabályzatának megvitatása és elfogadása;

o)      a végelszámoló kijelölése;

p)      a tagsági díj összegének megállapítása;

q)      a belépési díj összegének megállapítása.

6.8.)         Az itt nem szabályozott kérdésekben a Szervezeti és Működési Szabályzat rendelkezései az irányadóak.

6.9.)         Az Elnök a Közgyűlésre tanácskozási joggal meghívhatja az állami, az önkormányzati, az egyéb társadalmi és gazdasági szervezetek képviselőit, valamint bármilyen kérdésben szakértőt, illetve az adott napirenddel érintett természetes személyeket.

 

A Közgyűlés határozathozatala:

6.10.)     A Közgyűlés határozatait általában nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel hozza. Szavazategyenlőség esetén a szavazást egyszer meg kell ismételni, újabb egyenlőség esetén az indítványt el kell vetni.

6.11.)     A Közgyűlés akkor határozatképes, ha azon a szabályszerű értesítés után a tagok legalább 50%-a plusz 1 fő jelen van.

6.12.)     Ha a közgyűlés nem volt határozatképes, az emiatt megismételt közgyűlés –amennyiben a tagokat erről az eredeti meghívóban tájékoztatják, és így távolmaradásuk jogkövetkezményeinek ismeretében döntenek a részvétel kérdésében- az eredeti napirendben szereplő ügyekben a jelenlévők számától függetlenül határozatképes.

6.13.)     Az ismételten összehívott Közgyűlésen meghozott határozatok érvényességéhez a jelenlévő tagok 50 % plusz 1 fős szavazattöbbsége szükséges.

6.14.)     A megismételt Közgyűlést az eredeti - határozatképtelenség miatt elmaradt - Közgyűlés időpontját követően tizenöt napon belüli időpontra kell összehívni. A Közgyűlés ismételt összehívására a határozatképtelen Közgyűlést követően, 60 perc múlva is sor kerülhet.

Az eredeti Közgyűlési meghívóban minden esetben rendelkezni kell arról, konkrétan feltüntetve, hogy határozatképtelenség esetén mely időpontban (év, hó, nap, óra, perc), azonos helyszínen és napirenddel kerül sor az ismételt Közgyűlés összehívására.

6.15.)     A Közgyűlésről jegyzőkönyvet kell készíteni. A jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell a közgyűlésen elhangzott lényeges észrevételeket és javaslatokat, valamint a határozathozatalokat. A jegyzőkönyvet a közgyűlés elnöke és a közgyűlés elsején elfogadott jegyzőkönyvvezető írja alá, és két a közgyűlés elején megválasztott személy hitelesíti.

6.16.)     Az Egyesület közgyűlése nem nyilvános, azon a tagokon és az ügyvezetésen kívül a közgyűlés összehívására jogosult által meghívottak és az alapszabály vagy a közgyűlés határozata alapján tanácskozási joggal rendelkező személyek vehetnek részt.

6.17.)     A választás titkos szavazással történik. Egy jelölt esetén a választás a közgyűlés többségi határozata alapján nyílt szavazással is történhet.

6.18.)     Megválasztottnak az a jelölt tekinthető, aki a leadott érvényes szavazatok többségét (50%+1) megszerezte. Ha több jelölt esetén az első választási fordulóban egyik jelölt sem kapta meg a megválasztáshoz szükséges szavazatot, újabb választási fordulót kell tartani.

6.19.)     Az új választási fordulóban a legkevesebb szavazatot kapott jelölt nem vesz részt.

6.20.)     Az új választási fordulóban szintén az a jelölt tekinthető megválasztottnak, aki a leadott érvényes szavazatok többségét (50%+1) megszerezte.

 

Vezetőség

6.21.)     Az Egyesület ügyintéző szerve a Vezetőség. A Vezetőség legalább félévente egyszer ülésezik.

6.22.)     A Vezetőség három tagból áll, így az Egyesületi Elnök, Gazdasági vezető és a Horgászmester személyében. A Vezetőség tagjainak és elnökének tisztsége öt éves határozott időtartamra szól.

6.23.)     Nem lehet a Vezetőség tagja (vezető tisztségviselő) az aki: (Ptk 3:22§ szabályozottakat figyelembe véve)

a)      akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen szabadságvesztés büntetésre ítéltek, amíg a büntetett előélethez fűződő hátrányos következmények alól nem mentesült

b)      akit e foglalkozástól jogerősen eltiltottak.

6.24.)     A Vezetőség tagjai kötelesek a Közgyűlésen részt venni, a közgyűlésen az egyesülettel kapcsolatos kérdésekre válaszolni, az egyesület tevékenységéről, gazdasági helyzetéről beszámolni.

6.25.)     A Vezetőség határozathozatalában nem vehet részt az a személy, aki vagy akinek közeli hozzátartozója (Ptk., élettársa) a határozat alapján kötelezettség, vagy felelősség alól mentesül, vagy bármilyen más előnyben részesül.

6.26.)     A Vezetőség üléseit az Elnök – akadályoztatása, vagy mulasztása esetén a horgászmester – oly módon köteles összehívni, hogy arról a Vezetőségi tagok legalább 5 nappal korábban értesüljenek.

            A Vezetőség határozatait a jelenlévők egyszerű szótöbbségével, nyílt szavazással hozza.

                        A Vezetőség ülései nyilvánosak.

A Vezetőség üléseinek helye az Egyesület székhelye, vagy a meghívóban fel kell tüntetni az ettől eltérő helyszínt.

6.27.)     A Vezetőségi ülés akkor határozatképes, ha mindhárom Vezetőségi tag jelen van.

6.28.)     Az Egyesület tevékenységét két közgyűlés közötti időszakban az Egyesület Vezetősége irányítja. A Vezetőség az egyesületet érintő valamennyi kérdésben döntésre jogosult kivéve azokat az ügyeket, melyek az Alapszabály szerint a Közgyűlés kizárólagos határkörébe tartoznak.

6.29.)     A Vezetőség feladatai, határköre:

a)      a rendes és a rendkívüli közgyűlés összehívása, a tagság és az egyesület szerveinek értesítése

b)      az egyesület napi ügyeinek vitele, az ügyvezetés hatáskörébe tartozó ügyekben a döntések meghozatala;

c)      a beszámolók előkészítése és azoknak a közgyűlés elé terjesztése;

d)      az éves költségvetés elkészítése és annak a közgyűlés elé terjesztése;

e)      az egyesületi vagyon kezelése, a vagyon felhasználására és befektetésére vonatkozó, a közgyűlés hatáskörébe nem tartozó döntések meghozatala és végrehajtása;

f)       az egyesület jogszabály és az alapszabály szerinti szervei megalakításának és a tisztségviselők megválasztatásának előkészítése;

g)      az ügyvezető szerv által összehívott közgyűlés napirendi pontjainak meghatározása;

h)      részvétel a közgyűlésen és válaszadás az egyesülettel kapcsolatos kérdésekre;

i)        a tagság nyilvántartása;

j)        az egyesület határozatainak, szervezeti okiratainak és egyéb könyveinek vezetése;

k)      az egyesület működésével kapcsolatos iratok megőrzése;

l)        az egyesületet érintő megszűnési ok fennállásának mindenkori vizsgálata és annak bekövetkezte esetén az e törvényben előírt intézkedések megtétele; és

m)    kapcsolattartás önkormányzatokkal, gazdálkodási szervekkel és egyéb szervezetekkel

n)      a tagfelvételi kérelmek elbírálása,

o)      első fokon fegyelmi eljárásokban eljár, fellebbezés esetén a Horgász Egyesületek Közössége jár el a fellebbezés elbírálásában.

6.30.)     A Vezetőség köteles a közgyűlést összehívni a szükséges intézkedések megtétele céljából, ha

a)      az egyesület vagyona az esedékes tartozásokat nem fedezi;

b)      az egyesület előreláthatólag nem lesz képes a tartozásokat esedékességkor teljesíteni; vagy

c)      az egyesület céljainak elérése veszélybe került.

6.31.)     Az összehívott közgyűlésen a tagok kötelesek az összehívásra okot adó körülmény megszüntetése érdekében intézkedést tenni vagy az egyesület megszüntetéséről dönteni.

 

Felügyelő bizottság

6.32.)     A bizottság a közgyűlés által választott 2 tagból és 1 elnökből áll.

6.33.)     A felügyelőbizottság feladata az egyesületi szervek, valamint a jogszabályok, az alapszabály és az egyesületi határozatok végrehajtásának, betartásának ellenőrzése.

6.34.)     A bizottság tagjai egyidejűleg az egyesületen belül más tisztséget nem tölthetnek be.

            Nem lehetnek a felügyelő bizottság tagjai azok akik:

a)      akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen szabadságvesztés büntetésre ítéltek, amíg a büntetett előélethez fűződő hátrányos következmények alól nem mentesült

b)      akit e foglalkozástól jogerősen eltiltottak.

Nem lehet a felügyelő szerv elnöke vagy tagja, illetve könyvvizsgálója az a személy, aki

a)       a döntéshozó szerv, illetve az ügyvezető szerv elnöke vagy tagja (ide nem értve az egyesület döntéshozó szervének azon tagjait, akik tisztséget nem töltenek be),

b)       a közhasznú szervezettel e megbízatásán kívüli más tevékenység kifejtésére irányuló munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll, ha jogszabály másképp nem rendelkezik,

c)       a közhasznú szervezet cél szerinti juttatásából részesül - kivéve a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatásokat, és az egyesület által tagjának a tagsági jogviszony alapján a létesítő okiratban foglaltaknak megfelelően nyújtott cél szerinti juttatást -, illetve

d)       az a)-c) pontban meghatározott személyek közeli hozzátartozója (Ptk: 3:26§.

6.35.)     A felügyelő bizottság az Egyesület irataiba, számviteli nyilvántartásaiba, könyveibe betekinthet, a vezető tisztségviselőktől és a jogi személy munkavállalóitól felvilágosítást kérhet, a jogi személy fizetési számláját, pénztárát, értékpapír- és áruállományát, valamint szerződéseit megvizsgálhatja és szakértővel megvizsgáltathatja.

6.36.)     A Felügyelő Bizottság tagjai a felügyelő bizottság munkájában személyesen kötelesek részt venni. A felügyelőbizottság tagjai az egyesület ügyvezetésétől függetlenek, tevékenységük során nem utasíthatóak.

6.37.)     A Felügyelő Bizottság szükség szerint, de legalább évente egyszer ülésezik.

6.38.)     A Felügyelő bizottság ülését az Felügyelő bizottság elnöke, akadályoztatása esetén bármely tagja hívja össze. A napirendet is tartalmazó meghívót az ülés kitűzött időpontja előtt legalább 8 nappal korábban a Felügyelő bizottság valamennyi tagjának írásban, az átvételt igazolható módon kell megküldeni.

6.39.)     A Felügyelő bizottság akkor határozatképes, ha minden tagja jelen van az ülésen.

6.40.)     A Felügyelő bizottság határozatait nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel hozza meg.

6.41.)     Ha hiányosságot állapít meg, akkor a tételes jegyzőkönyv alapján arról a vezetőséget, súlyosabb esetben a közgyűlést köteles tájékoztatni. A bizottság ilyen irányú javaslata alapján, az Egyesület Elnökének a rendkívüli közgyűlést 30 napon belül össze kell hívnia. Ennek elmulasztása esetén vagy azonnali intézkedést igénylő esetben a Felügyelő Bizottság összehívhatja a Vezetőséget, vagy a Közgyűlést. Ennek sikertelensége esetén a Felügyelő Bizottság írásban tájékoztatja haladéktalanul a törvényességi felügyeletet ellátó ügyészséget.

6.42.)     A bizottság a végzett munkájáról és annak eredményéről köteles a közgyűlésnek beszámolni. A hitelesített írásos beszámoló a jegyzőkönyv mellékletét képezi.

6.43.)     A Felügyelő Bizottság kezdeményezi a vezetőségi tagok jutalmazását és ezt a Közgyűlés elé terjeszti.

 

 

A szakbizottságok

6.44.)     A Közgyűlés, valamint a Vezetőség javaslattevő, véleményező és szaktanácsadó szervként állandó, vagy eseti szakbizottságokat hozhat létre, illetve azokat megszüntetheti

6.45.)     A szakbizottságok feladatát és működésük körét az azt létrehozó testület határozza meg.

6.46.)     A szakbizottság elnökét és tagjait az azt létrehozó testület választja meg az Egyesület Elnökének javaslatára.

VII.

Az egyesület tisztségviselői

7.1.)         Az Egyesület tisztségviselői az Egyesület Elnöke, a Gazdasági vezető, a Horgászmester, a Felügyelő Bizottság elnöke és tagjai.

7.2.)         Az Egyesület tisztségviselőit a Közgyűlés választja meg 5 éves meghatározott időre, először az alakuló ülésen.

7.3.)         A tisztségviselők feladatukat nem munkaviszonyban látják el, de tiszteletdíjban és költségtérítésben részesülhetnek.

7.4.)         Az Egyesület tisztségviselői csak nagykorú, magyar állampolgárok lehetnek, akik nincsenek eltiltva közügyek gyakorlásától és az Egyesület fő tagjai legalább egy éve.

 

Az Egyesületi Elnök

7.5.)         A Vezetőség tagjai közül, maguk által választott személy, aki szervezeti és vezeti az egyesület munkáját, és képviseli az egyesületet.

7.6.)         Irányítja az Egyesület gazdálkodását.

7.7.)         Nyilvántartást vezet a Közgyűlés és a Vezetőség döntéseinek tartalmáról, időpontjáról, hatályáról, a döntést támogatók számarányáról.

7.8.)         Az Elnök köteles a Vezetőség határozatokról folyamatosan nyilvántartást vezetni (határozatok könyve). A határozatokat azok meghozatala után be kell vezetni a határozatok könyvébe.

A határozat – meghozatalában részt vett egy tag hitelesítésével – csak ezt követően válik érvényessé.

7.9.)         Az Egyesület működésével kapcsolatban keletkezett iratokba biztosítja bárki részére – előzetesen az Elnöknek benyújtott megkeresés alapján – a betekintési lehetőséget, és a határozatokról az elnök által hitelesített másolatot kérhet.

7.10.)     Az Elnök köteles a Közgyűlés és a Vezetőség határozatát az érintettekkel írásban a határozatról készült másolatok csatolásával a határozat meghozatalát követő 15 napon belül közölni.

7.11.)     Az Egyesület Elnöke a hatályos és vonatkozó jogszabályok, valamint a Közgyűlés és a vezetőség által hozott határozatok betartásával az Egyesület első számú képviselője és tisztségviselője.

7.12.)     Az Elnök hatáskörébe tartozik:

a)             a vezetőségi ülés összehívása, napirendi pontjainak összeállítása és előkészítése;

b)             Vezetőség határozata alapján a Közgyűlés összehívása és levezetése;

c)             az alapszabály módosítására vonatkozó törvényi előírások figyelemmel kísérése, ennek módosítására vonatkozó javaslatok összegzése és a vezetőségi ülés és a Közgyűlés elé való terjesztése;

d)             a vízterületek halászati jogának megpályázásával kapcsolatos elképzelések és lehetőségek figyelemmel kísérése, a Vezetőségi ülés és a Közgyűlés elé való terjesztése. A pályázatok készítésére vonatkozó megbízások átadása¸

e)             a Vezetőségi tagokkal és a Felügyelő -, valamint a Fegyelmi Bizottságokkal való jó munkakapcsolat és együttműködés kialakítása és fenntartása,

f)              az Egyesület érdekeinek képviselete a vízterületek tulajdonosainál, illetékes állami, önkormányzati és társadalmi szervezeteknél, társaságoknál, velük való folyamatos kapcsolattartás;

g)             a Horgászmesterrel együttműködve az Egyesület ütemtervének elkészítése és a vezetőségi ülés elé való terjesztése;

h)             a Horgászmesterrel együttműködve a halasítás, ivadékmentés, halfogási versenyek és egyéb rendezvények megszervezése;

i)               a telepítés utáni tilalmi időszakok meghosszabbítása;

j)               alkalmazottak esetében a munkáltatói jogkör gyakorlása;

k)             a jóváhagyott költségvetés keretén belül alkalmi és egyéb bérjellegű kifizetések engedélyezése;

l)               utalványozási és aláírási jogok gyakorlása;

m)           a Közgyűlés és a Vezetőségi ülés által hozott határozatok végrehajtására való intézkedés és ezek betartásának ellenőrzése;

n)             kizárt vagy törölt tag ismételt belépési szándéka esetében – a kijelölt személlyel együtt – első fokú határozat hozatala;

o)             pártoló tagok felvétele esetében az együttműködési megállapodás kidolgozása és megkötése;

p)             bizottsági tagok jutalmazására vonatkozó javaslatok összegzése és előterjesztése a Közgyűlés felé;

q)             egyszemélyi döntés minden olyan egyéb ügyben, ami nincs a Vezetőség, a Bizottságok és a Közgyűlés kizárólagos hatáskörébe utalva;

r)              egyesületi tagok jutalmazására vonatkozó javaslatok vezetőségi ülés elé terjesztése;

s)              éves horgásztájékoztató elkészítése;

t)               az Egyesület tagjai részére előadások szervezése;

u)             a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvényben és annak végrehajtási rendeleteiben meghatározott jelentési, engedélykérési és egyéb feladatok végrehajtására való intézkedés;

v)             az egyesületi tagok közül küldöttek kijelölése az Észak-Magyarországi Szövetséghez, Horgász Egyesületek Közösségéhez.

7.13.)     Az Elnök évente köteles beszámolni a Közgyűlésnek.

 

Az Egyesület Gazdasági vezetője

7.14.)     Az Egyesület Gazdasági vezetője egy személyben felelős a vonatkozó hatályos jogszabályok szerinti gazdálkodásért és okmányfegyelemért.

7.15.)     A gazdaság vezető hatáskörébe tartozik:

a)             a könyvelés, a bizonylatok, a pénztárkönyv és az Egyesület egyéb gazdasági okmányainak naprakész vezetése, ezek megőrzése és ellenőrzésére jogosult hatóságnak és személyeknek történő bemutatása;

b)             az Egyesület éves költségvetésének kidolgozása és a Vezetőségi ülés, valamint a Közgyűlés elé terjesztése;

c)             hosszabb távú pénzügyi tervek kidolgozása és a Vezetőségi ülés, valamint a Közgyűlés elé való terjesztése;

d)             javaslattétel a Közgyűlés határozata alapján a költségvetésen belüli átcsoportosítások végrehajtására;

e)             az Egyesület pénzintézetnél való képviselete és pénzfelvételi jog gyakorlása;

f)              utalványozott összegek készpénz fizetése, az Egyesület pénzeszközeinek kezelése,

g)             éves pénzügyi beszámoló elkészítése és a Vezetőségi ülés, valamint a Közgyűlés elé terjesztése;

h)             éves leltározás megszervezése és javaslattétel az anyagok selejtezésére;

i)               a Vezetőség tagjaival és a Felügyelő-, valamint a Fegyelmi Bizottsággal való munkakapcsolat és jó együttműködés kialakítása és fenntartása;

j)               a tagnyilvántartás vezetése, napijegyek értékesítésének megszervezése, éves engedélyek beszerzése, a tagsági viszony megszűnéséről szóló értesítés elkészítése;

k)             az Egyesületnél lefolytatott ellenőrzésekről – amennyiben a záró napon az elnök nem volt jelen – tájékoztatást adni az elnöknek és a Vezetőségnek;

l)               egyesületi és bizottsági tagok jutalmazására javaslattétel;

m)           az Egyesület pénzügyi alapjainak kezelése, a gazdasági társaságokba való be-, illetve kilépés lehetőségeinek figyelemmel kísérése;

n)             a részére meghatározott egyéb szakfeladatok elvégzése.

7.16.)     A Gazdasági vezető feladatai végrehajtása során teljes büntetőjogi felelősséggel tartozik, munkavégzése során köteles betartani a gazdálkodásra és vagyonkezelésre vonatkozó törvényi előírásokat.

7.17.)     A Gazdasági vezető munkavégzéséről évente köteles beszámolni a Közgyűlésnek.

 

 

Az Egyesület Horgászmestere

7.18.)     Az Egyesület Horgászmestere szervezi és irányítja az Egyesület kezelésében lévő vízterületek feletti halgazdálkodást, a halállomány védelmét és a társadalmi ellenőrök, valamint a horgásztanya gondnokának munkáját.

7.19.)     A Horgászmester hatáskörébe tartozik:

a)             az éves ütemterv elkészítésében való közreműködés;

b)             a halgazdálkodás eredményeinek figyelemmel kísérése;

c)             az Egyesület Elnökével együttműködve az ivadékmentés és halasítás megszervezése;

d)             az Egyesület kezelésében lévő vízterületek horgászrendjének kialakítására és ennek módosítására vonatkozó javaslatok összegzése, ezek végrehajtásának értékelése, új javaslatok kidolgozása;

e)             az Egyesület társadalmi ellenőreinek megválasztására, felmentésére vonatkozó javaslatok előkészítése, a horgásztanya rendjének kidolgozása, módosítása és a Vezetőség elé való terjesztése;

f)              a társadalmi ellenőrök munkájának összehangolása, azok beszámoltatása, az ellenőrzés megszervezése, az általuk tapasztaltak értékelése és szükség esetén a Fegyelmi Bizottság vagy a Vezetőségi ülés tájékoztatása;

g)             az ellenőrzésre jogosult hatóságokkal való együttműködés fenntartása, közös ellenőrzések szervezése;

h)             a leadott fogási naplók kiértékelése;

i)               a horgásztanya működési rendjének betartása, ennek ellenőrzése, a gondnoki feladatot ellátó személyekkel való együttműködés;

j)               személyes közreműködés a horgászrend betartásának ellenőrzésében;

k)             jó együttműködés és munkakapcsolat kialakítása a Vezetőség tagjaival, valamint az egyesületi tagsággal;

l)               az Egyesület Elnökével együttműködve halfogó versenyek és egyéb rendezvények szervezése;

m)           egyesület és bizottsági tagok jutalmazására javaslattétel;

n)             társadalmi munkák szervezése, az Egyesület kezelésében lévő vízpartok és horgásztanya  rendjének érdekében;

o)             a részére meghatározott egyéb szakfeladatok végrehajtása.

7.20.)     A Horgászmester hatáskörébe tartozó feladatok teljesítéséről évente beszámol a Közgyűlésnek.

 

A vezető tisztségviselők megbízatásának megszűnése

7.21.)     Megszűnik a vezető tisztségviselői megbízatás

e)      határozott idejű megbízatás esetén a megbízás időtartamának lejártával;

f)       visszahívással;

g)      lemondással;

h)      a vezető tisztségviselő halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével;

i)        a vezető tisztségviselővel szembeni kizáró vagy összeférhetetlenségi ok bekövetkeztével.

7.22.)     A vezető tisztségviselő megbízatásáról az Egyesület Vezetőségéhez intézett nyilatkozattal bármikor lemondhat.

7.23.)     Ha az Egyesület működőképessége ezt megkívánja, a lemondás az új vezető tisztségviselő kijelölésével vagy megválasztásával, ennek hiányában legkésőbb a bejelentéstől számított hatvanadik napon válik hatályossá.

7.24.)     A tisztségviselők visszahívásáról a Közgyűlés dönt a Vezetőséghez benyújtott javaslat alapján.

7.25.)     A Vezetőség 30 napon belüli időpontra a Közgyűlést összehívja. A visszahívás okára, és az erre vonatkozó eljárásra a tag kizárására vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni azzal, hogy visszahívásra okot adó körülmény továbbá az is, ha a megválasztott tisztségviselő tartósan távol van, illetve nem vesz részt annak a testületnek a tevékenységében, amelybe megválasztásra került.

7.26.)     Az Egyesület tisztségviselőinek visszahívására azonban csak akkor kerülhet sor, ha a visszahívással egyidejűleg a Közgyűlés egyszerű szótöbbséggel a visszahívott tisztségviselők helyett új tisztségviselőket választ.

 

VIII.

Az Egyesületi megbízások

8.1.)         Az Egyesület megbízottjai:

a)             Társadalmi ellenőr

b)             Horgásztanya gondnoka

8.2.)         A megbízottak feladatukat nem munkaviszonyban látják el, de tiszteletdíjban és költségtérítésben részesülhetnek, melyről az egyesület Vezetősége dönt.

8.3.)         Az Egyesületben megbízás teljesítésére csak nagykorú, magyar állampolgár választható meg, aki az elmúlt két évben nem áll egyesületi tagságot kizáró ok alatt, nem került visszahívásra, valamint fegyelemsértés miatt nem került elmarasztalásra.

8.4.)         A megbízás határozott vagy határozatlan időre történik.

8.5.)         A megbízás megszűnik:

a)             a megbízás időtartamának lejártával;

b)             lemondással;

c)             horgászegyesületi tagsági viszony megszűnésével;

d)             visszahívással.

8.6.)         Visszahívást a Vezetőség határozata alapján lehet elrendelni.

8.7.)         Az Egyesület megbízottjait a Horgászmester irányítja, neki évente kötelesek beszámolni.

 

A Társadalmi ellenőr

8.8.)         Társadalmi ellenőrök azok, akiket az Egyesület Vezetősége a Horgászmester javaslatára ellenőrzési feladatok végzésével megbíz és erről részükre hivatalos igazolást állítanak ki.

8.9.)         A társadalmi ellenőrök munkájukkal és feladatuk végrehajtásával segíti az Egyesület Vezetőségének munkáját, mindent megtesznek a jelen alapszabályban foglaltak betartása és betartatása érdekében.

8.10.)     A társadalmi ellenőrök feladatukat a Horgászmesterrel egyeztetve, vagy önállóan, de legalább ketten vagy munkájuk segítésére felkért két egyesületi tagsággal rendelkező személlyel hajtják végre.

8.11.)     A társadalmi ellenőr munkája során tiszteletben tartja az egyesületi tagság jogait, tevékenységével nem sérti a horgászást és a kikapcsolódást. Ismeri az országos és a helyi horgászrendre vonatkozó jogszabályokat és határozatokat.

8.12.)     A társadalmi ellenőr feladatát és hatáskörét az 2013. évi CII. törvény 57.§. bekezdésében rögzítettek szerint gyakorolja, melyek végrehajtásához a hatóság közreműködését kérheti. Illetékessége az Egyesület horgászvizeire terjed ki.

 

A horgásztanya gondnoka

8.13.)     A Horgásztanya Gondnoka (a továbbiakban: gondnok) az, akit az Egyesület Vezetősége a Horgászmester javaslatára megválaszt.

8.14.)     A gondnok tevékenységével és feladatának végrehajtásával segíti az Egyesület Vezetőségének munkáját, mindent megtesz a horgásztanya kulturált és gazdaságos üzemeltetéséért és a jelen Alapszabályban foglaltak betartásáért és betartása érdekében.

8.15.)     A gondnok szorosan együttműködik a Horgászmesterrel, rajta keresztül javaslatokat tesz a térítési díjakra, a horgásztanya rendjére és üzemeltetésére vonatkozóan.

8.16.)     Kezeli - az Egyesület tulajdonában lévő – horgásztanyára kiadott anyagokat és eszközöket, valamint a horgásztanya kulcsait. Ezeket az igénylők részére a meghatározott térítési díj ellenében rendelkezésre bocsátja, illetve visszaveszi. Kár keletkezése esetén javaslatot tesz kártérítési eljárás folytatására.

8.17.)     A horgásztanya rendjének fenntartása érdekében társadalmi munkát szervez, illetve erre vonatkozóan javaslatokat tesz.

 

IX.

Az Egyesület gazdálkodása és vagyona

9.1.)         Az egyesület éves költségvetés alapján gazdálkodik.

9.2.)         Az egyesület az egyesületi cél megvalósításával közvetlenül összefüggő gazdasági tevékenység végzésére jogosult (Ptk. 3:63 § (3) bekezdés.

9.3.)         Az Egyesület a gazdálkodása során elért eredményt nem oszthatja fel és a tagok részére nyereséget nem adhat, hanem azt az Alapszabályban meghatározott tevékenységre fordítja.

9.4.)         Az Egyesület közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.

9.5.)         Az Egyesület a cél szerinti tevékenységből, illetve a vállalkozási tevékenységből származó bevételeit és ráfordításait elkülönítetten tartja nyilván.

9.6.)         Az Egyesület az Alapszabály szerinti tevékenységének és gazdálkodásának legfontosabb adatait a helyi sajtó útján is nyilvánosságra hozza.

9.7.)         Az Egyesület bevételei:

a)      belépési díj

b)      tagsági díj

c)      gazdasági bevételből származó bevétel

d)      jegybevételek

e)      egyéb bevétel

9.8.)         Az Egyesület éves tagdíját minden naptári év október 31. napjáig kell megfizetni az Egyesület számára.

9.9.)         Az Egyesület vagyona:

a)      készpénz folyószámlán lévő összeg, bankbetét)

b)      készpénzre szóló követelések

c)       értékpapír

d)      ingó és ingatlan vagyon

9.10.)     Az egyesület bevételeivel önállóan gazdálkodik, tartozásaiért saját vagyonával felel. Az egyesület tagjai a tartozásokért- a befizetett tagdíjon felül- saját vagyonukkal nem felelnek. Az egyesület gazdálkodásának részletes szabályait a gazdálkodási szabályzat határozza meg.

 

 

X.

Az Egyesület megszűnéséről

10.1.)     Az Egyesület megszűnik:

a)      ha a közgyűlés szavazati joggal rendelkező tagok háromnegyedes szótöbbséggel hozott határozatával az Egyesület megszűnését elhatározza

b)      ha a közgyűlés háromnegyedes szótöbbséggel az Egyesület más egyesülettel való egyesülését határozza el

c)      ha a létszáma a megengedett 10 fő alá csökken

d)      ha az egyesület felügyeleti szerve felosztja

10.2.)     Az Egyesület megszűnése esetén az Egyesület fennmaradó vagyonáról való rendelkezésre a 2013. évi V. törvény (Ptk.) szabályai az irányadóak.

10.3.)     A jelen Alapszabályban nem szabályozott kérdésekben a 2011. évi CLXXV. törvény (Civil tv.) rendelkezései az irányadóak.

 

ZÁRADÉK:

10.4.)     Jelen egységes szerkezetbe foglalt Alapszabályt a TERÜLETI Horgász Egyesület Közgyűlése 2015. február 7. napján a jelenlévő 24 tag 23 igen szavazattal és 1 tartózkodással elfogadta.

10.5.)     Az Egyesület 2001. április 29-én megtartott Közgyűlésén elfogadott és módosított alapszabály jelen alapszabály hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti.

 

 

 

……Poros József……

Egyesület Elnöke

 

 

           …Mészáros János Zsolt…                    ……Hajdu Mihályné………     

        Egyesület horgászmestere                      Egyesület gazdasági 

                                                                                   vezetője

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 38
Tegnapi: 152
Heti: 351
Havi: 1 048
Össz.: 73 856

Látogatottság növelés
Oldal: Alapszabály
Területi Horgászegyesület - Mezőcsát - © 2008 - 2024 - themezocsat.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »