Területi Horgászegyesület Mezőcsát
3450 Mezőcsát Külterület 019/3 hrsz.
Víztérkód: 05-119-1-4
HORGÁSZREND 2025.
1. Általános horgászati előírások:
A) A felnőtt tagok részére kiadott felnőtt területi horgászjegy birtokosa egyszerre maximum 2 bottal és botonként legfeljebb 3 db – egyenként maximum 3 ágú – horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat, valamint 1 négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. A területi jegy birtokában a darabszám-korlátozással védett halakból naponta összesen 5 db tartható meg, egy halfajból azonban legfeljebb 2 db (pl.: 2 db ponty és 2 db amur, vagy 2 db süllő és 2 db csuka). A darabszám-korlátozás alá nem tartozó őshonos és nem őshonos fajokból fajokból naponta összesen 10 kg fogható A területi jegy birtokosa egy naptári évben a méretkorlátozással védett halakból összesen 30 db kifogható méretű halat tarthat meg, de éves szinten sem haladhatja meg a méretkorlátozással védett halfogása a 60 kg-ot, amivel együtt az összesfogása a 80 kg-ot nem lépheti túl (pl.:60 kg ponty + 20 kg keszeg, kárász vagy 30 kg ponty, 10 kg amur + 40 kg keszeg, kárász)
B) A tisztviselők részére kiadott éves területi horgászjegy birtokosa egyszerre maximum 2 bottal és botonként legfeljebb 3 db – egyenként maximum 3 ágú – horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat, valamint 1 négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. A területi jegy birtokában a darabszám-korlátozással védett halakból naponta összesen 5 db tartható meg, egy halfajból azonban legfeljebb 2 db (pl.: 2 db ponty és 2 db amur, vagy 2 db süllő és 2 db csuka). A darabszám-korlátozás alá nem tartozó őshonos és nem őshonos fajokból fajokból naponta összesen 10 kg fogható A területi jegy birtokosa egy naptári évben a méretkorlátozással védett halakból összesen 30 db kifogható méretű halat tarthat meg, de éves szinten sem haladhatja meg a méretkorlátozással védett halfogás a 60 kg-ot, amivel együtt az összesfogása a 80 kg-ot nem lépheti túl. (pl.:60 kg ponty + 20 kg keszeg, kárász vagy 30 kg ponty, 10 kg amur + 40 kg keszeg, kárász)
C) A tisztviselők részére kiadott szolgálati horgászjegy birtokosa – a részére jegyet kiállító, vagy más tisztviselő jelenlétében, illetve meghívás alapján – egyszerre maximum 2 bottal és botonként legfeljebb 3 db – egyenként maximum 3 ágú – horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat, valamint 1 négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. A területi jegy birtokában a darabszám-korlátozással védett halakból naponta összesen 5 db tartható meg, egy halfajból azonban legfeljebb 2 db (pl.: 2 db ponty és 2 db amur, vagy 2 db süllő és 2 db csuka). A darabszám-korlátozás alá nem tartozó őshonos és nem őshonos fajokból naponta összesen 10 kg fogható A területi jegy birtokosa évente összesen a méretkorlátozással védett halakból összesen 5 db kifogható méretű halat tarthat meg és haladhatja meg a méretkorlátozással védett halfogása a 30 kg-ot, amivel együtt az összesfogása a 40 kg-ot nem lépheti túl. (pl.: 30 kg ponty + 10 kg keszeg, kárász vagy 20 kg ponty, 10 amur + 10 kg keszeg, kárász) Az egy tömbből kiadott szolgálati jegyekkel éves szinten összességében nem lehet túllépni az éves felnőtt területi engedély mennyiségi keretét.
D) A felnőtt tagok részére kiadott sport területi horgászjegy birtokosa egyszerre maximum 2 bottal és botonként legfeljebb 1 db – egyenként maximum 1 ágú – horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat. A területi jegy birtokosa az általa fogott halakból a tárgyév december 01-ig fogást nem tarthat meg.
E) A korlátozott horgászati jogosítványú, kísérő családtagok részére váltható területi jegy birtokosa (női jegy) 1 bottal, és azon legfeljebb 3 db – egyenként maximum 3 ágú – horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat, valamint 1 négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. A területi jegy birtokában a darabszám-korlátozással védett halakból naponta összesen 2 db tartható meg, egy halfajból azonban legfeljebb 1 db (pl.: 1 db ponty és 1 db amur, vagy 1 db süllő és 1 db csuka). A darabszám-korlátozás alá nem tartozó őshonos és nem őshonos fajokból fajokból naponta összesen 5 kg fogható. A területi jegy birtokosa egy naptári évben a méretkorlátozással védett halakból összesen 15 db kifogható méretű halat tarthat meg, de éves szinten sem haladhatja meg a méretkorlátozással védett halfogás a 30 kg-ot amivel együtt az összes fogása a 40 kg-ot nem lépheti túl. (pl.: 30 kg ponty + 10 kg keszeg, kárász vagy 20 kg ponty, 10 amur + 10 kg keszeg, kárász)
F) Az ifjúsági területi horgászjegy birtokosa (az a horgászvizsgával rendelkező személy, aki a 12. életévét már betöltötte, de a 19. életévét az adott év december 31-ig még nem tölti be) 1 bottal, és azon legfeljebb 3 db – egyenként maximum 3 ágú – horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat, valamint 1 négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. Ifjúsági területi jegy birtokában a darabszám-korlátozással védett halakból naponta összesen 2 db tartható meg, egy halfajból azonban legfeljebb 1 db (pl.: 1 db ponty és 1 db amur vagy 1 db süllő és 1 db csuka). A darabszám-korlátozás alá nem tartozó őshonos és nem őshonos fajokból naponta összesen 5 kg fogható. A területi jegy birtokosa egy naptári évben a méretkorlátozással védett halakból összesen 15 db kifogható méretű halat tarthat meg, de éves szinten sem haladhatja meg a méretkorlátozással védett halfogás a 30 kg-ot amivel együtt az összesfogása a 40 kg-ot nem lépheti túl. (pl.: 30 kg ponty + 10 kg keszeg, kárász vagy 20 kg ponty, 10 amur + 10 kg keszeg, kárász)
G) A gyermekek részére kiadott területi horgászjegy birtokosa (az a horgászvizsgával nem rendelkező személy, aki a 3. életévét már betöltötte, de a 15. életévét az adott év december 31. napjáig még nem tölti be) 1 bottal, azon 1 db - maximum 3 ágú - horoggal úszós felszerelt horgászkészséggel nappali időszakban horgászhat a vízterületre érvényes területi engedéllyel rendelkező ifjúsági vagy felnőtt horgász felügyeletével és felelősségvállalásával. A méretkorlátozással védett halakból naponta 1 darabot tarthat meg. A darabszám-korlátozás alá nem tartozó őshonos és nem őshonos fajokból naponta összesen 5 kg fogható. A területi jegy birtokosa egy naptári évben a méretkorlátozással védett halakból összesen 5 db kifogható méretű halat tarthat meg, de éves szinten sem haladhatja meg az összes méretkorlátozással védett halfogás a 15 kg-ot amivel együtt az összesfogása a 20 kg-ot nem lépheti túl. (pl.: 15 kg ponty + 5 kg keszeg, kárász vagy 10 kg ponty, amur + 10 kg keszeg, kárász)
H) 24 órás turista napijegy birtokosa egyszerre 1 bottal legfeljebb 3 db – egyenként maximum 3 ágú – horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat, valamint 1 négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. Az ilyen napijegy birtokában a darabszám-korlátozással védett halakból naponta összesen 2 db tartható meg (pl.: 1 db ponty és 1 db harcsa, vagy 2 db csuka). A területi jegy birtokosa 24 óránként a méretkorlátozással védett halakból összesen 2 db – egyenként 4 kilogrammot meg nem haladó súlyú – halat tarthat meg. A darabszám-korlátozás alá nem tartozó őshonos és nem őshonos fajokból naponta összesen 5 kg fogható. Az ennél nagyobb tömegű halat a szákolást és a fertőtlenítést követően azonnal vissza kell a vízbe engednie. A 24 órában fogható darabszám vagy súlykorlát elérése esetén a napijegyes horgásznak a horgászatot be kell fejeznie és csak új időszakra szóló napijegy birtokában – a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII törvény és hozzá kapcsolódó jogszabályi rendeletek napi fogási mennyiségére vonatkozó rendelkezéseit figyelembe véve – folytathat horgászatot.
I) 24 órás napijegy birtokosa egyszerre 2 bottal és legfeljebb 3 db – egyenként maximum 3 ágú – horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat, valamint 1 négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. Az napijegy birtokában a darabszám-korlátozással védett halakból naponta összesen 2 db tartható meg (pl.: 1 db ponty és 1 db harcsa, vagy 2 db csuka) A darabszám-korlátozás alá nem tartozó őshonos és nem őshonos fajokból naponta összesen 5 kg fogható. A területi jegy birtokosa 24 óránként a méretkorlátozással védett halakból összesen 2 db – egyenként 4 kilogrammot meg nem haladó súlyú – halat tarthat meg. Az ennél nagyobb tömegű halat a szákolást és a fertőtlenítést követően azonnal vissza kell a vízbe engednie. A 24 órában fogható darabszám vagy súlykorlát elérése esetén a napijegyes horgásznak a horgászatot be kell fejeznie és csak új időszakra szóló napijegy birtokában – a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII törvény és hozzá kapcsolódó jogszabályi rendeletek napi fogási mennyiségére vonatkozó rendelkezéseit figyelembe véve – folytathat horgászatot.
J) 24 órás sport területi horgászjegy birtokosa egyszerre maximum 2 bottal és botonként legfeljebb 1 db – egyenként maximum 1 ágú – horoggal felszerelt horgászkészséggel horgászhat. A területi jegy birtokosa az általa fogott halakat fényképezés és fertőtlenítés után azonnal köteles a vízbe visszahelyezni. (2025-ben sport napijegy nem kerül kibocsátásra)
K) 24 órás gyermek napijegy birtokosa (az a horgászvizsgával nem rendelkező személy, aki a 3. életévét már betöltötte, de a 15. életévét az adott év december 31. napjáig még nem tölti be) a vízterületre érvényes területi engedéllyel rendelkező ifjúsági vagy felnőtt horgász felügyeletével és felelősségvállalásával egyszerre 1 bottal és legfeljebb 1 db – maximum 3 ágú – horoggal felszerelt úszós horgászkészséggel nappali időszakban horgászhat, valamint 1 négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. A napijegy birtokában a darabszám-korlátozással védett halakból nem tarthat meg. A darabszám-korlátozás alá nem tartozó őshonos és nem őshonos fajokból naponta összesen 5 kg fogható.
L) Bármely éves területi jegy birtokában – a napi és éves elvihető összmennyiségi korlátokat is figyelembe véve – tárgyév december 01-től a területi engedély érvényességi idejének lejártáig a méretkorlátozással védett békés halakból összesen 3 db-ot tartható meg, melyek összsúlya nem haladhatja meg a 10 kg-ot. Bármelyik mennyiségi korlát elérése után horgászat kizárólag ragadozó halra folytatható.
2. Az éves területi engedéllyel rendelkező egyesületi tagoknak a horgászat során megfogott 6 kg-os súlyt vagy maximum 65 cm hosszúságot meghaladó méretű pontyot, valamint a 7 kg-os súlyt vagy maximum 75 cm hosszúságot meghaladó méretű amurt, a napijegyes horgászoknak valamennyi megfogott 4 kilogrammos súlyt meghaladó, halat azonnal kíméletesen vissza kell helyezni az egyesület kezelésében lévő vízbe!
3. Az országosan érvényes fajlagos tilalmi időszakokra, a kifogható legkisebb méretekre vonatkozó szabályok a fogási naplóban találhatóak. Azonban az alábbi fajok vonatkozásában a következő legkisebb kifogható méretek vannak érvényben:
4. A pontyra vonatkozóan fajlagos tilalmi időszak nincs.
5. Célzottan feketesügérre és compóra horgászni tilos. Véletlenszerű megfogásaik esetén azokat azonnal kíméletesen vissza kell engedni a horgászvízbe.
6. Horgászni illetve a horgászatot elkezdeni, – személyi azonosításra alkalmas igazolvány mellett – csak érvényes állami horgászjeggyel és a vízterületre vonatkozó – 1. pontban felsorolt – valamely területi engedéllyel az alábbi különös feltételekkel lehet:
7. Napijegy csak érvényes állami horgászjeggyel, vagy turista állami engedéllyel rendelkező horgász részére adható abban az esetben, ha a vízterületre adott évben érvényes éves területi engedéllyel rendelkező személy egyetemleges fegyelmi felelősséget vállal érte, vagy vele együttesen folytat horgászatot. Továbbá a vízterületre érvényes éves területi engedéllyel nem rendelkező olyan saját egyesületi tagnak, aki nem áll eltiltás hatálya alatt.
8. Etetőhajót – napkeltétől napnyugtáig – kizárólag felnőtt, ifjúsági vagy női éves területi engedéllyel rendelkező egyesületi tag használhat az alábbi feltételekkel:
9. A horgászvízen történő etetés kizárólag e célra szolgáló és kereskedelmi forgalomba kapható vagy bocsátható, továbbá növényi eredetű etetőanyagokkal engedélyezett a halgazdálkodási hatóság által megszabott feltételek szerint. Erjesztett, áztatott – előfőzés nélküli magvak – használata TILOS!
10. Ún. előetetés kizárólag a 2-2 szomszédos és szemközti stégeken horgászatot folytató személyek zavarása nélkül, hozzájárulásukkal engedélyezett. Nem minősül előetetésnek az etetőhajó nélkül minimálisan végzett – maximum napi egyszeri alkalommal a 3 liter – mennyiségű engedélyezett minőségű etetőanyag horgászati cél nélküli vízbe juttatása.
11. A horgász a halfogásra irányuló tevékenység végzése közben köteles magánál tartani a halfogásra jogosító okmányokat (állami horgászjegy, területi jegy és fogási napló), amelyek csak a személyazonosság igazolására szolgáló arcképes igazolvány birtokában jogosítják az okmányok tulajdonosát a halfogásra.
12. A horgászat megkezdése előtt azon területi engedéllyel rendelkező személy:
a) akik fogási mennyisége éves szinten elérte vagy meghaladta az 60 kilogrammot,
b) december 01 és február 28 között 16.00 - 07:00 órai időszakban horgászik, valamint
c) más egyesületi tagok helyén, a stéghasználatra kijelölt valamely személy jelenléte nélkül, folytat békés halra fenekezős módszerrel horgászatot,köteles az erre rendszeresített beíró könyvbe rögzíteni az érkezésének időpontját, valamint a horgászhely számát. A horgászat befejezésekor – a tó területének elhagyása előtt – a beíró könyvbe be kell írnia a távozása időpontját, az általa fogott és elvitt hal mennyiségét (db, súly). A horgászat befejezésekor ez a kötelezettség arra a személyre is vonatkozik, aki halat visz el és érkezését nem kellett rögzítenie.
13. A horgász a jogszerű kifogással és a fogási naplóban és a beírókönyvben való rögzítéssel szerzi meg a hal tulajdonjogát.
14. A horgász a fogási naplóját köteles vezetni, az abban található szabályoknak megfelelően. A horgászokmányok (fogási napló, napijegy,) vezetésénél a római számok használata, vagy a beírt és rögzített számok javítása szigorúan tilos!
15. Nem őshonos halakat (felsorolásuk a fogási naplóban megtalálható, kivéve az amur-t) a vízbe engedni, illetve visszaengedni az őshonos halállomány védelme érdekében tilos. (Ez alól kivételt képeznek a kívülről akadt példányok, melyeket kötelező visszaengedni.)
16. A nem őshonos halak fogása nem esik mennyiségi korlátozás alá, a horgász köteles a megfogott példányokat – a területi engedélyen szereplő mennyiségi korlátozások figyelembe vételével – a vízterület elhagyásakor a helyszínről elszállítani. (Ez alól kivételt képeznek a kívülről akadt példányok, melyeket kötelező visszaengedni.)
17. Nem őshonos hallal (pl.: ezüstkárász, razbóra, stb.) csalizni kizárólag akkor szabad, ha a csalihal a Mezőcsáti Kavicsbánya tóból került kifogásra.
18. Tilos a megfogott halak kínzása. A megfogott és kifogott halakkal úgy kell bánni, hogy az azok számára okozott fizikai sérülés ne haladja meg a horgászmódszerből adódó szükséges minimumot. A megtartani nem kívánt halat azonnal vissza kell helyezni a vízbe. A kifogott halakat azok elpusztításáig maradandó sérülést nem okozó módon élve kell tartani, vagy azonnal le kell ölni.
19. A szabályosan kifogott (elvinni kívánt) halat a vízpartról elszállítani csak gyors és kíméletes leölés után szabad.
20. November 1. és március 15. közötti időszakban - a vermelő halállományok védelme érdekében - a halfogási tevékenységhez szonár/halradar használata tilos.
21. A táborozással járó horgászat nem járhat a növényzet a part és a víz szennyezésével, károsításával. A táborozás közben keletkező hulladékok folyamatos gyűjtéséről és szükség szerinti elszállításáról a bejelentett felelős személy köteles gondoskodni! Szemetes helyen tilos horgászni! A szemetes helyen horgászó személytől a területi jegy bevonható. A horgász köteles a horgászat befejezésével a horgászhelyet tisztán hátrahagyni és a szemetet legkésőbb akkor (aznap) elszállítani.
22. Tilos minden olyan horgászmódszer alkalmazása, amelynek eredményeként a horog nem a hal szájába akad. Minden kívülről akadt, vagy külsérelmi nyommal rendelkező halat kötelező a vízbe visszahelyezni. Megtartani tilos!
23. Az egyesületi horgászvíz teljes területén tilos a szerelék behordása. Kivételt képez a harcsa horgászatához használt szerelékek, amit behordani valamely ellenőr, az egyesület csónakjának kezelésével megbízott személy vagy a (horgászmester) vezetőség tagjainak jelenlétében az egyesület csónakjával vagy etetőhajóval lehet. Az ellenőrök, vagy a vezetőség tagjainak engedélye alapján ezen irányú behordás jelenlétük nélkül etetőhajóval – annak használatára vonatkozó szabályok betartásával – igazolt tájékoztatásuk mellett is elvégezhető. Ezen esetek kivételével a szerelék vízbe juttatása csak és kizárólag partról elvégzett dobással engedélyezett.
24. A horgász sötétedés után köteles horgászhelyét, más által is jól látható módon, de a más horgász zavarása nélkül, folyamatosan megvilágítani.
25. A felügyelet nélkül vízben hagyott halfogásra alkalmas horgászkészségek tulajdonosától hogyha a tó területét elhagyja a területi horgászjegy azonnal bevonásra kerül, vagy vele szemben fegyelmi eljárás kerül bevezetésre.
26. Az egyesület vezetése fenntartja a jogot, hogy a Mezőcsáti Kavicsbánya-tó egész területén, vagy bizonyos horgászállásokon határozott vagy határozatlan ideig – amennyiben nincs azonnali intézkedési kötelezettség, a horgászokkal és képviselőjükkel előzetesen egyeztetve – megtiltsa bizonyos horgászmódszerek alkalmazását vagy a horgászatot. Az életbe léptetett korlátozásról, a vezetőség a horgásztanya előtt elhelyezett hirdető táblákon, valamint az érintett horgászállásokon kihelyezett táblákon tájékoztat.
27. Az egyesület vezetése a horgászverseny idejéről, helyéről és az ideiglenesen verseny életbe léptetett korlátozásokról, egyedi szabályokról hirdetményben tájékoztatja a horgászni vágyó sporttársakat. A verseny ideje alatt tilos azokon a horgászhelyeken horgászni, amely a versenyzés céljára lett kijelölve. A verseny alatt csak azokon a horgászhelyeken lehet horgászni, amelyre a verseny szervezői engedélyt adnak.
28. Tilos az előző 26 és 27. pontban meghatározott korlátozások érdekében kihelyezett tájékozató táblák megrongálása, eltulajdonítása, egyéb módon történő feladatának (pl: figyelemfelhívás, tájékoztatás) akadályozása (pl letakarással).
29. A horgászverseny, vagy egyéb előre meghirdetett rendezvény idejére, és csak a horgászversenyen vagy rendezvényen résztvevők részére, a horgászegyesület vezetése a horgászrendet részben, vagy egészben felfüggesztheti, eseti horgászrendszabályokat alkothat.
30. A kavicsbánya-tó területén már kialakított horgászhelyek, stégek az egyesület tulajdonát képezik. A horgászmester feladata a stégek/horgászhelyek használati jogosultjainak kijelölése, nyilvántartása és bármilyen munkálat elvégzésének és etetőhely kijelölését biztosító bója kihelyezésének jóváhagyása.
31. Az egyesület a versenyek szektorainak elkülönítésére a víz középvonalán jelölő bójákat helyezhet el, amit – kint maradás és megfelelő műszaki állapot esetén – havi rendszerességgel karbantart. Megfelelő műszaki állapotú etetőbója kihelyezése a területi engedéllyel rendelkező egyesületi tagok részére is – folyamatos és 2 napot meghaladó horgászat esetén – engedélyezhető, minden év március 15 és november 30 közötti időszakban, de azokat a horgászat befejezésekor a vízből el kell távolítani. Az etetőbóják között minimum 15 méter nagyságú védőtávolságot kell biztosítani! A védőtávolság csökkenthető a zavart bója kihelyezőjének jóváhagyásával.
32. A névtáblát horgászhelyen csak éves felnőtt vagy ifjúsági területi engedéllyel rendelkező egyesületi tag – az egyesület vezetőségének hozzájárulásával – helyezhet el.
33. Az egyesületi horgászhelyek és stégek után mederhasználati díjat fizethetnek, melynek igényét minden év március 31-ig az egyesülethez be kell jelenteni és azt addig meg kell fizetni, ami egy évig érvényes. A mederhasználati díj fizetése esetén a táblán fel kell tüntetni, hogy „MEGVÁLTOTT HELY” és az ott horgászó személyek legalább két telefonos elérhetőségét ki kell helyezni. Ilyen stégen horgászni és rendszeresen (7. pont szerint) etetni a kihelyezett telefonszámra történő előzetes és igazolt tájékoztatás mellett folytatható. Előzetes tájékoztatás elmaradása esetén az ott horgászó személyeknek a kezelő kérésére a horgászhelyet el kell hagynia. Aki a mederhasználati díjat március 31-ig nem fizeti be annak horgászhelye adott év április 30-ig egy benyújtott igény esetén elbírálásra, több igénylő esetén kisorsolásra kerül.
33/a. Az Egyesület 1.és 46. sorszámú horgászállásán békés halra horgászat a horgászhely megjelölt kezelőjének értesítése esetén abban az esetben folytatható, ha annak időtartama – a kezelőkön kívül - a 24 órát folyamatosan meghaladja. Ezeken a stégeken – a kijelölt kezelőkön kívül – békés halakra kizárólag sportcélú horgászat folytatható.
34 Az egyesület horgászvízén – az Egyesület csónakjának kivételével – minden nemű vízi jármű, úszó alkalmatossággal (gumicsónak, felfújt járműbelső, gumimatrac, úszógumi szörf stb.) közlekedni, úszni, etetni, bóját elhelyezni, felszedni TILOS!
35 Az Egyesület csónakját napnyugtától napkeltéig igénybe lehet venni, vízmélység mérésére, akadók eltávolítására, terület tisztítására, stég karbantartására építésére, horgászbója kihelyezésére és beszedésére, igény esetén a leakadt szerelékek szabadítására. Az alábbiak megtartása és elfogadás mellett:
36. A helyi horgászrend vagy a MOHOSZ Országos Horgászrendjének a megsértése a területi jegy azonnali bevonásával, vagy fegyelmi eljárás elrendelésével jár.
37. A horgászrendben nem szabályozott kérdésekben a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló törvény és annak végrehajtási rendeleteiben foglaltak vagy a MOHOSZ Országos Horgászrendjében foglaltak az irányadók.
Horgászatához kedvező vízjárást, jó horgászidőt és kellemes szórakozást kívánunk!
Mezőcsát, 2025. február 1.
Területi Horgász Egyesület Mezőcsát
Elnöksége